Sunday, January 26, 2014

Tallinna Kammerteater - minu uus lemmik!


Kalamajas (Vabriku 12) avati hiljuti üks hästi mõnus, hubane ja armas teater - Tallinna Kammerteater. Käisin vaatamas "Sinised kilesussid jalas" ja see oli lihtsalt suurepärane! Indrek Taalmaa kehastas (kordamööda) kuut erinevat isikut - kolme meest ja kolme naist, kellest igaühel oli rääkida enda lugu. 

Iga tegelase jutust koorus välja tema suhe rahaga - kellel oli seda liiga vähe, kellel (liiga?) palju, kes ei vajanud seda üldse. No näiteks - ühe kirikutegelase jaoks oli matusetalituse läbiviimise eest saadud 50 eurot nii tühine summa, et ta ostis selle eest oma välisuksele koputi, sest mis selle peenrahaga muud ikka teha. Teine karakter oli aga sunnitud iga kuu eelarve koostama, et omadega välja tulla ning iga pisemgi lisakulutus lõi eelarve täiesti sassi ja naist tabas järjekordne närvivapustus - tuli koostada uus eelarve! Samas, kolmanda tegelaskuju näite varal võis endalt küsida, et kas raha ongi üldse tarvis? Tema oli suutnud ilma rahata (vaid seljakott seljas ja pidevalt rase olev sõbranna kaasas) tervele maailmale tiiru peale teha! 

Kõik ümberkehastumised toimusid otse vaataja ees, laval. Mehest sai naine ning naisest jälle mees grimmeerija-kostümeerija abiga umbes paarikümne sekundiga. Parukas pähe, sukad jalga, meik ja valmis! Seejärel pintsak, vuntsid, prillid ning uus tegelane ärkas ellu otse vaataja silme ees! Oli hetki, mil asi kiskus laval nii naljakaks, et saal ei suutnud naermist lõpetada. Ja eks see nakatas näitlejatki, kes pidi end mitmel korral koguma, et tükiga edasi minna. Üllatusena suutis tänulik publik välja plaksutada boonusetteaste, aga see jäägu saladuseks :) 
No comments:

Post a Comment