Friday, May 16, 2014

Kodu Kirbukas

Telliskivi kirbuturul olen nüüdseks müümas käinud umbes 3 aastat. Mitte igal laupäeval muidugi, aga umbes 2-3 kuu tagant koguneb jälle hunnik asju, mida ma siis kirbukal müün. Kes ei ole Telliskivi kirbuturuga eriti hästi kursis (või pole sellest kuulnudki), siis veidi lisainfot: Telliskivi kirbuturg toimub peaaegu igal laupäeval, 10.00-15.00 Telliskivi 60 a territooriumil. Kes soovib müüma minna, siis laua maksumuseks on 10 eurot. Müüjaid on turul väga palju, aga ostjaid veel rohkem. Müüakse tõesti KÕIKE! Suvehooajal toimub müük õues, talvisel ajal siseruumis.Aga mitte sellest kirbukast ei tahtnud ma rääkida. Hiljuti avati üks uus koht - Kodu Kirbukas (Sõle 3, "Lille" trollipeatus, Mc Donaldsi taga). Seal on siis veidi teine süsteem - nemad müüvad sinu kauba ise! Müügiperioodi pikkus sõltub müüjast, boksi saab rentida üheks, kaheks, kolmeks või neljaks nädalaks. Esimene nädal maksab 19 eurot, teine, kolmas ja neljas nädal 15 eurot. Kui maksta korraga kuu eest, siis tuleb hind veidi soodsam. "Boks" tähendab siis stanget ja nelja riiulit.

Igale esemele tuleb kleepida silt, sildile eseme hind ja boksi number. Pärast müügiperioodi lõppu tuleb viia müümata kaup koju ning kasseerida müügitulu :) Kaupa võib alati juurde tuua, nii et kui riiulid hõredaks jäävad, siis võib kodus veel kappe-sahtleid tuulutada ja julgelt asju juurde tassida. Tasuks arvestada, et ootejärjekord on küllaltki pikk! Ennast järjekorda pannes ennustati, et müügikoht vabaneb kahe-kolme nädala pärast, aga ootasin 5 nädalat.

Selline koht siis: Negatiivsest poolest siis ka. Alati on võimalus, et asi lõhutakse või varastatakse ära. Alati on võimalus, et teie kaup satub võõrale lauale ja läheb mööda poodi rändama. Teie arvate, et asi osteti ära, aga see vedeleb kuskil võõral laual. Seega on oht, et kui te lähete viimasel päeval kaubale järgi, siis võivad osad asjad vabalt poodi jääda. Tulu nende eest saab teie koha järgmine omanik, sest teiega on leping lõpetatud. Siit soovitus - kammige pood paar päeva enne lepingu lõpetamist korralikult läbi ja kraapige enda asjad kokku. 

Minulgi läksid mõned asjad kaduma. Kui ma lepingut lõpetamas käisin, siis palusin neid silte, mis mu toodetel olid ja mille järgi arvestust (müüdud asjade kohta) peeti. Kodus silte lapates selgus, et mõned asjad olid kotist puudu, aga silte nende kohta ei olnud (ehk siis raha nende esemete eest ei saanud). Pudi-padist on mul ükskõik, aga näiteks uued šampusepokaalid (hinnaks 10 eurot) ja kõrvaklapid põhjustasid veidi südamevalu küll. Andsin samal päeval juhtunust teada, müüja lubas asja uurida ning tagasi helistada. Paari päeva pärast helistasin ise tagasi, vastas teine müüja, nii et tuli kogu jutt uuesti ära rääkida. Lubati asjaga tegeleda. Kolme-nelja päeva pärast tegin kolmanda kõne. Jälle uus inimene toru otsas - seekord meesterahvas! Sama jutt, samad lubadused. Kui ma sinna neljandat korda helistasin (lepingu lõpetamisest oli 11 päeva) ning juba neljanda müüja otsa sattusin, kadus igasugune lootus!

Nii palju sain targemaks, et kõrvaklapid olid tõepoolest poes olemas. Nimelt võeti need minu laualt ära, pildistati FB lehe tarvis, kuid minu lauale tagasi ei toodud (asetati hoopis kassas olevasse vitriini). Kui ma lepingu lõpetasin, siis jäidki kõrvaklapid sinna.  Laua rentisin 3 nädalaks. Mulle maksti välja 96 eurot, renditasu maksin 49 eurot. Seega oli puhaskasum  47 eurot. Sealt tuleks aga maha arvata 10 eurot šampusepokaalide eest, mis on hetke seisuga ikka kadunud. 

No comments:

Post a Comment