Thursday, August 14, 2014

Minu esimesed kristallid

 

Tahtsin minna laupäeval pärast tööd Loitsukellerisse kristalle ostma. Kui ma poe ette jõudsin, oli uks küll avatud, aga lint ees. Uurisin ukselt poe avamisaegu ja selgus, et jäin pool tundi hiljaks. Järgmisel tööpäeval oli mul halb enesetunne, kurgus pitsitas (nagu oleks õun kurku kinni jäänud), tuju oli halb. Kõndisin Loitsukelleri poole, aga poolel teel mõtlesin ümber ja otsustasin otse koju sõita. Kuna valgusfooris põles punane tuli, keerasin kõrvaltänavasse, et teistkaudu minna ja lõpuks jõudsin ikkagi Loitsukellerisse välja! Ju siis pidin sel päeval sinna jõudma. 

Uurisin sealseid kive (valik oli tõepoolest lai) ja üritasin endale sobivad kivid välja valida. Võtsin kivi kätte, vaatasin, tunnetasin ja sain aru, kas see oli "minu" kivi. Lõpuks ostsin akvamariini, ametüsti, amasoniidi, kaltsiidi ja Lapis Lazuli ehk lasuriidi. Ning veel ühe suurema ametüsti-kamaka. 

Õhtul panin kivid aknalauale, taevas paistis just täiskuu ning puhastasin/laadisin kivid energiat täis. Ööseks panin suure ametüsti kummuti peale ning teised viis kivi padja alla. Päeval kannan väiksemaid kive endaga kaasas ning loen vastavat kirjandust, et neid paremini tundma õppida. Nädala pärast ostsin veel juurde  roosa kvartsi, tsitriini, krüsokolla ja kuukivi, niisiis on minu kristallipere kasvanud.  Loe kivide kohta lähemalt: 


Akvamariin - meremehed kandsid akvamariini kaasas kui uppumisvastast talismani. Keskajal usuti, et akvamariini suus hoides on inimesed suutelised kuradi põrgust välja kutsuma ning ta oma küsimustele vastama sundima. Aitab hambavalu või valusa kurgu puhul, mõjub lõua-, kaela- ja kuklapiirkonnale, aitab närvi­valu vastu. Tugevdab keha puhastavaid organeid. Abistab silmi, lõualuud, hambaid, magu. Aitab ära hoida lühi-ja kaugelenägelikkust, rahustab ülereageerivat immuunsüsteemi ja autoimmuunhaigusi (näiteks heinanohu).  Kivi kõrged energiavõnked soodustavad selgeltnägemist. 

Väga maagiline kivi, kuna tema abil saab paljastada isegi astraalseid pettusi. Tasakaalustab ja puhastab tundeid ning aitab vaigistada mõtteid, nii et meel võiks kuul­da hingesügavustes toimuvat. Teeb mõtted selgeks,  teravdab intellekti. Vähendab stressi, puhastab saasteainete eest. Tegutseb vastu pimeduse jõududele. Psühholoogiliselt tõmbub akvamariin tundlike inimeste poole. Sel on vägi teistes tolerantsust tekitada. Julguse kivi. Julgustab vastutust enda peale võtma. Võime viia lõpetamata asju lõpule. Edendab eneseväljendusoskust. Sellest kivist on kasu sügavale peidetud emotsionaalsete seisundite mõistmisel ja enese tunnete tõlgendamisel. Leevendab hirme. Tagab õnne, jõukust, õnnelikku abielu. Seotud Kuuga, sobib Vähile ja Kaladele. Vaevuste leevendamiseks tuleb kivi hoida käes või panna see valulikule kohale. 

Ametüst - kivi kanti purju jäämise vältimiseks. Mida tumedam kivi, seda väärtuslikum. Mõjub eriti hästi peavalude/migreenide, närvidest tingitud valude, pingete, peapöörituste, nägemis- ja tasakaaluhäirete korral. Looduslik rahusti. Tugevdab  organismi üldist seisundit, parandab ainevahetust. Aitab madala vererõhu, kehvveresuse ja teiste verehaiguste korral. Ergutab hormoonide tootmist, viib kooskõlla endokriinsüsteemi ning ainevahetuse. Puhastab verd. Vähendab sinikaid, vigastusi, turseid. Tervendab kopsu-ja hingamisteede haigusi, nahka, seedekulgla haigusi. Reguleerib soolestiku mikrofloorat, eemaldab parasiite ja soodustab vee taasimendumist. Hea kivi unetuse vastu, toob rahuliku une ja kaitseb korduvate halbade unenägude eest. Toob kaasa intuitiivseid unenägusid, aitab neid meenutada ja tõlgendada. Parandab mälu, suurendab motivatsiooni.  

Sümboliseerib enesessesüvenemist ning vaimu ja mateeria ühinemist. Tema lillas värvuses on ühinenud taeva ja hinge sinine ning maa ja vere punane värv. Blokeerib negatiivseid keskkonnaenergiaid. Kivil on tervistav ja puhastav vägi. Erakordselt võimas ja kaitsev kivi. Kõrge vaimne vibratsioon. Ta on hingekivi, mis vaigistab meele ja avab ukse vaimsesse maailma. Müstikute kivina toob ta endaga rahu ja tasakaalu ning sobib suurepäraselt meditatsiooniks ja keskendumiseks, suurendades psüühilisi andeid. Aitab vabaneda halbadest harjumus­test (sõltuvus alkoholist); kõrvaldab hirmud muutuste ees ja laseb suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ta lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha- ja raevupursetena väljendavad. Hajutab viha, raevu, hirmu, ärevust. Sobib kasutamiseks suurtel üleminekuperioodidel ja aitab muuseas ka surmaks ette valmistuda. Leevendab kurbust ja leina, aitab leppida kaotusega. Kergendab otsuse tegemise protsessi.
Sobib Kaaludele, Kaksikutele ja Veevalajale. Mõjub soodsalt ka Neitsile, Amburile ja Jäärale. Kivi tuleks paigutada kas kolmandale silmale või kanda kurgu või südame piirkonnas. 
NB! Kivi ei tohiks kasutada paranoia või skisofreenia korral. 

Amasoniit - nime saanud leiuasukoha Amazonase järgi. Idamaades arvati, et ta arendab prohvetlikke võimeid. Rahustab aju ja kesknärvisüsteemi. Kasulik osteoporoosi, hammaste lagunemise, kaltsiumipuuduse korral. Tasakaalustab ainevahetushäireid. Leevendab lihasspasme.  Päästab lahti keelepaelad ja annab julgust kõnelda asjadest, mis juba ammu meeles mõlguvad. Aitab väljendada tundeelus olulisi tahke, probleeme paremini mõista ning kahjulikest hoiakutest vabaneda. Avab kolmanda silma.  
Sümboliseerib tõde, avameelsust ja siirust. Pehmendab emotsionaalset traumat, leevendab muret ja hirmu. Hajutab negatiivset energiat. Kivil on tugev filtreeriv toime. Neelab mikrolaineid, mobiiltelefoni kiirgust, kaitseb elektromagnetilise reostuse eest.
Sobib kõigile. Kanda võib pidevalt, ilma et kivi kedagi kahjustaks. Seotud Kuu ja argieluga, toetab koduperenaisi, majaehitajaid, suuri perekondi ja nende loojaid. Sobib muusikutele. Ka hasartmängijad peavad õnnetoovaks kiviks. 

Kaltsiit - paljudes värvitoonides läbipaistev kivi, levinuimad värvid on roheline, värvitu, valge, roosa, kollane ja sinine. Masenduse ja emotsionaalsete šokkide ning traumade korral. Aitab väga hästi lõdvestuda. Rohelisel kaltsiidil on allergiavastane toime, leevendab ka liigesehaigusi. Kaltsiit tugevdab skeletti ja lihaseid. Stimuleerib vere hüübimist, kudede paranemist. Tugevdab immuunsüsteemi. Eliksiirina saab kasutada nahal haavandite, käsnade ning mädanevate haavade puhul. 

Tugev energiavõimendaja ja energiapuhastaja. Ainuüksi see, kui kaltsiiditükk on toas, puhastab ruumi negatiivsetest energiatest ja suurendab energiataset. Eemaldab kehast seisva energia. Võitleb laiskusega. Virgutab mälu. Aitab teadvusel meenutada minevikku ja tulevikus toimuvat ette aimata. Kaltsiit on heaks kaaslaseks neile, kes liiguvad suurte vaimsete muutuste poole. Toob ellu rõõmu ja kergust. Tugevate elamuste korral hoiab ta meele ja mõtted selgetena ning aitab sisemist rahu säilitada. Kivil on positiivne mõju, eriti siis, kui keegi on kaotanud lootuse või motivatsiooni. Suurendab eneseusku, tugevdab võimet tagasilöökidest üle saada.
Kivi tuleks hoida käes või asetada vajalikule kohale. 

Roosa kaltsiit on inglite maailmaga kontaktis olev südamekristall. Andestamise kivina vabastab see hirmu ja leina, mis hoiab südant minevikuvangis. Toob sisse tingimatu armastuse. Aitab tõsta eneseväärikust ja enesega leppida. Ravitseb närve, vabastab pinge ja ärevuse. Hoiab luupainajaid eemal. Aitab traumade ja suurte üleelamiste korral.

KvartsKvarts on planeedi kõige võimsam ravitsev ja energiat võimendav kivi tänu oma unikaalsele kristallivormile. See neelab, talletab, vabastab ja reguleerib energiat. Suurendab biomagnetvälja kaks korda tugevamaks. Tugevdab südant ja vereringet. Kõrvaldab ebapuhtused kehavedelikest. Harknäärmele paigutatuna abistab rinna-ja kopsuprobleemide puhul. Tervendab neere ja neerupealseid. Suurendab viljakust. Mahendab põletusi ja vesiville. Parandab jumet. Sellest on abi Alzheimeri ja Parkinsoni tõve ning vanadusnõtruse puhul. 

Roosa kvarts on tingimatu armastuse ja lõpmata rahu kivi. Õpetab armastuse tõelist olemust. Puhastab ja avab südame kõigil tasanditel ning toob sügavat sisemist tervenemist ja enesearmastust. Kui te soovite armastust ligi tõmmata, pole vaja kaugelt otsida – vaadake roosa kvartsi poole. Voodi kõrvale või kodu suhetenurka (parem nurk) paigutatuna on see nii tõhus armastuse ja suhete ligitõmbaja, et sageli on vaja lisada rahustamiseks ametüst. Olemasolevates suhetes taastab see usalduse ja harmoonia ning julgustab tingimatut armastust. Roosa kvarts eemaldab õrnalt negatiivse energia ja asendab selle armastavate võngetega. Tugevdab empaatiat ja tundlikkust ning abistab muutustega leppimisel. Suurepärane kivi keskeakriisi puhul. Leevendab sisemist valu, aitab üle saada kaotusest. Kui te pole kunagi armastust tunda saanud, avab roosa kvarts teie südame nii, et muutute armastusele vastuvõtlikuks. Roosa kvarts õpetab teile, kuidas iseennast armastada. Te ei saa vastu võtta teise armastust ega neid ka ise armastada, kui te ei armasta iseennast. Kivi aitab iseendale andestada, enesega leppida ning end hindama hakkama.


Kuukivieriliselt naiseliku energiaga kivi.  Samas on ta ka armastajate kivi, lepitades armunute tülid, suurendades naiste veetlust ja kutsudes armastajaid üksteisele lähemale. Kuukivi reageerib Kuu faasidele. Ta on kõige tugevam täiskuu ajal ning imab siis endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu. Vana kuu ajal aitab Kuukivi pöörduda sissepoole, jätta seljataha kõik vana ja oma küsimustele unenägudest vastuseid leida. Aitab teadvustada enda ja oma lähedaste tundeid ning tasakaalustab tundeelu liigset erksust. Aitab inimesel oma tunnete olemusega nõustuda ja rahustab tormist meelt. Pehmendab raskeid käitumismalle. 

Sobib inimestele, kes tahavad saada teadlikku ühendust oma intuitiivse poole ja tunnetega.  Kivi õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kui kuulatak­se oma tundeid ja lastakse neil elule oma mõju avaldada. Kuukivi on alati seostatud Kuu, viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga, kaitseb  eelkõige naissuguelundeid vastavate haiguste eest, aidates ka sünnitamisel ja vähendades menstruatsioonivaevusi. Kõige sobivam Vähile, sobib ka Neitsile, Kaaludele, Amburile ja Kaladele.


Krüsokollamitmete raviomadustega kivi parandab kiiresti haavandeid, põletust ja aitab paraneda artriidist. Alandab vererõhku, parandab maksa-funktsioone, reguleerib stressiga seotud seedeprobleeme ja kilpnäärme toimimist. Aitab kaasa rakkude, kudede ja elundite kiirele taastumisele.

Tugevdab intuitsiooni ja aitab alateadvusega ühendusse astuda. Aitab teadvustada varjatud tundeid ja hirme ning minevikku ja olevikku meele tasandil ühendada. Peetakse naiste energiakiviks. Krüsokolla kiirgab emalikku ja naiselikku energiat, aga ta sobib ka nendele meestele, kes kardavad väljendada oma õrnu tundeid. Aitab vabaneda kurbusest, vähendab viha ja ärritust. Suurendab sallivust ja eneseväljendusvõimet, aktiviseerib loovust. Aitab  avada kolmandat silma, soodustab selgeltnägemist.
Kivi võimaldab vabaneda stressist ja negatiivsetest emotsioonidest, seda kivi kandes olete vaikne ja rahulik. Sobib väga hästi Kaksikutele, Neitsile, Sõnnile. 


Lasuriit (Lapis Lazuli) - mõjub rahusta­valt, krampe vaigistavalt ja palavikku alandavalt. Leevendab nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valusid ja turseid. Sobib kasutamiseks kurgu-, mandlite ja kilp­näärme haiguste korral, sest soodustab kopsude, vereringe ja lümfi­sõlmede talitlust. Hea immuunsüsteemile. Vaigistab närvi- ja peavalusid, alandab vererõhku (mistõttu peaksid teda vältima madala vererõhuga inimesed). Ravib lühinägelikkust ja verehaigusi, leeven­dab menstruatsiooni­vaevusi, annab elujõudu. Väga mõjus vähktõve algstaadiumis. Aitab unetuse vastu.

Soodustab vaimset arengut, annab meelerahu ja tasakaalu ning ergutab tead­vust. Tema mõjuväljas õnnestub paremini mõista ja lahendada alateadvusse suru­tud prob­leeme, luua ühtsustunnet ja säilitada otsusekindlust. See on alati olnud üksinduses elavate inimeste ja mediteerijate kivi, sest ta suurendab meele jõudu ja tundlikkust ning aitab mõtted sissepoole pöörata. Vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Annab unistuste teostamiseks julgust. Kivi harmoniseerib kõigi energiakeskuste avanemist ja puhastab aurat karma koormast. Üle maailma tuntud kui armastust ja sõprust; õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumisele.
Olles üks parimaid kive üldse, võivad teda kanda ja kasutada pea kõikide tähtkujude esindajad, eriti Ambur, Veevalaja, Kalad.  

Tsitriin - tugevdab immuunsüsteemi, soolestikku, seedi­mist, südant, vereringet ja närve. Hea maksale ja neerudele, sest mõjub mürke eemaldavalt. Leevendab diabeedist, ainevahetuse ja näär­metalitluse häiretest tingitud vaevusi. 

Tugev kivi, mis toob südamele päikest ja soojust. Aitab depressioonide, när­vi­lisuse ja rahutuse korral. Annab kehale märku tasakaalu hälvetest ning aktiviseerib organismi parandava energia voogu. Ajal, mil oleme haavatavad, aitab säilitada sidet oma jõukeskusega. Aitab üle saada selgusetusest, sobib kergesti haava­tavatele, depressiivsetele, kurbadele, isegi suitsidaalsetele inimestele – võib aidata neil elule jälle mõtte leida. Mahendab soovi iseennast hävitada, andes asemele lootust ja elurõõmu. Soodustab reise, inimestevahe­lisi sidemeid ja vajaliku teabe saamist. Aitab kasutajat suhtlemises, näha asju üksteisega seoses, laiemas ühenduses. Parandab kõneosavust, mõtete vormi­mist sõnadeks.  Aitab elus saavutada maiseid eesmärke: head haridust, head töökohta, aitab äris. Sovib Kaksikutele, Veevalajale ja inimetele, kes kasutavad enda töös käsi. .

No comments:

Post a Comment