Thursday, July 2, 2015

Juuksed puhtaks ilma šampoonita - on see võimalik?

Mul olid lapsena väga õhukesed juuksed (tegelikult on siiani). Et neid veidi turgutada, siis pesi vanaema mul mõnikord juukseid leivaga. See oli omamoodi rituaal: vanaema eemaldas leivalt kooriku, pani leiva veega kaussi likku ning mina võisin vannis istudes kooriku ära süüa. Kui leivaleotis oli valmis, määris vanaema selle mulle pähe ja seda tuli veidi aega peas hoida. Seejärel loputas juuksed veega ja pea oli puhas! 

Sellest on nüüd möödas umbes 20 aastat, kui ma viimati leivaga pead pesin. Kuna mul oli kodus väga palju leiba üle, siis otsustasin seda jälle proovida. Küsimusi oli palju: kas on üldse võimalik silikoone, parabeene ja SLS-i täis juukseid leivaga puhtaks saada? Kas saan ikka leiva korralikult juustest välja? Kas tänapäeva poeleivast on üldse mingit kasu? Ega leivapuru torusid ummista?

Kasutasin Ruksi pala, panin leivaviilud sooja vette likku ja lasin veidi seista. Seejärel mudisin leiva sõrmede vahel pudiks, nii et tekkis paksem mass. Tegin juuksed leivaleotisega niiskeks ning määrisin möksi pähe. Lasin mõned minutid (umbes 5 minutit) mõjuda ning loputasin veega maha. Pärast juuste kuivatamist oli pea tõepoolest puhas, juuksed läikisid ja olid siidised. Eks see paras mässamine muidugi ole, nii et kes ei viitsi, siis võib juuste turgutamiseks hoopiski ürdileotist (rosmariin, piparmünt, kõrvenõges, salvei, jne) proovida või lihtsalt juuksed kookosõliga sisse määrida. Kookosõli tuleks juustes hoida paar tundi kuni üleöö ning seejärel šampooniga maha pesta. Tasub proovida! 

No comments:

Post a Comment