Thursday, July 9, 2015

Mida annab teha kookosõliga?


Veel paar aastat tagasi ei olnud ma kookosõlist midagi kuulnud. Kookospiima olin ikka toidutegemiseks kasutanud, aga kookosõli mitte. Kolleeg kiitis toodet - küll saab seda näole ja kehale määrida, juuste turgutamiseks kasutada ja loomulikult olevat see ka toiduvalmistamisel asendamatu. Ostsin siis endale ka purgikese ja üsna pea oli see otsas, nii et tuli uus ja suurem purk osta. Looduspere poes maksab kõige puhtam külmpress kookosõli (virgin oil) 200 ml 6 euro ringis, 400 ml 12 euro ringis. (Vaatasin nende kodulehele ja tundub, et praegu saab kookosõli soodushinnaga). 

Mida annab kookosõliga teha? No näiteks: 

* Määrida juustesse. Aitab kaasa juuksekasvule - hoida peas mõned tunnid kuni üleöö ja seejärel šampooniga maha pesta. Pärast juuste pesemist võib määrida palsami asemel juukseotstesse. Kõõma korral määrida peanahale. 

* Saab kasutada nahal, näol. Niisutab ja toidab nahka, võib kasutada nii näo- kui kehakreemi asemel. Segatuna suhkruga saab seda edukalt kehakoorijana kasutada. Võib ka pärast raseerimist niisutajana kasutada või lisada veidi kookosõli vannivette (niisutab kogu keha). Kookosõli sisaldab SPF 8, kuid kui oled juba ära põlenud, kasuta seda põletuse leevendamiseks. Sobib meigi (k.a. ripsmetuši) eemaldamiseks, võib määrida ripsmetele ja kulmudele. Kui huuled on kuivad või pragunenud - kasuta samuti kookosõli.  Pidavat aitama ka putukahammustuste korral, leevendab sügelust.

* Sobib küünte turgutamiseks - määrida küüntele ja küünenahkadele, et kasvaksid pikemad ja tugevamad küüned. 

* Saab kasutada toidu valmistamiseks. Selle asemel, et määrida vorm kokku võiga, võib kasutada kookosõli. Lisada küpsetistesse, suppidesse, tee sisse. Kasulik luudele ja hammastele. 

* Tervis ja kaal. Räägitakse, et kui seda tarbida rohelise teega, siis võib isegi veidi kaalust alla võtta, sest ainevahetus kiireneb. Aitab ka seedimisele kaasa. 

No comments:

Post a Comment