Sunday, July 5, 2015

Sinine tee - midagi müstilist?


Käisin eelmisel suvel Raeapteegis ekskursioonil ja pärast majaga tutvumist kutsuti meid teed jooma. Istusime siis selles purke ja pudeleid täis ruumis ning meile pakuti üht erilist teed. Alguses oli see sinist värvi, seejärel muutus roheliseks ning lõpuks sai juua kollast värvi teed. Põhjus ei peitunud aga mitte ohtrates värvainetes vaid kassinaeris! Kassinaeris on lillade õitega lill, see muudabki tee niivõrd efektseks ja eriliseks. Tuleb välja, et see tee pole mitte ainult ilusat värvi, vaid mõjub soodsalt ka tervisele - seda tasuks juua, kui hääl on ära, kimbutab köha, kurgu- või mandlipõletik või suisa bronhiit. Teed tasub juua mitu klaasi päevas, sellega võib ka kurku kuristada. Loomulikult hakkasin seda teed igalt poolt otsima ja paari päeva pärast oli see mul käes - Põhjala Teetalu "Helesinine Laguun". 

Üllatage järgmine kord enda külalisi selle erilise teega!  

4 comments:

 1. Voh-voh, selliseid maagilisi toiduaineid ma alati otsingi! Nüüd on mul küll kindel vajadus selle järgi! Ja lasteaiaõpetajana läheb lasteaias ka käiku ;).

  ReplyDelete
 2. on see maitsev ka või maitseb nagu need raviteed ikka?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei, mingit raviteed ta mulle küll ei meenuta. Koostises on kassinaeris ja münt (piparmünt). Mida kauem tee tõmbab, seda rohkem on tunda piparmünti ja seda heledamaks tee muutub.

   Delete