Tuesday, September 15, 2015

Kuidas Kelly Hildebrandt abiellus Kelly Hildebrandtiga

Vaatasin ükspäev saadet "Facebooki vääratused", mis rääkis sellest, kuidas Facebook on inimeste elusid muutnud. On inimesi, kelle elu on läinud paremuse poole, aga ka neid, kelle elu on nüüd rikutud. Näiteks Paul Chambers (Suurbritanniast) tahtis nädala pärast pruudi juurde lennata, aga lennujaam tühistas lennu lennu järel (ilmastikuolude tõttu). Mees postitas enda FB lehele "süütu" teate, et kui lennujaam lendude tühistamist ei lõpeta, siis ta laseb selle õhku. Postitus sattus lennujaamatöötajate kõrvu ning lõpptulemus: mees mõisteti süüdi terrorismis! Selle ühe postituse põhjal. 


Nathalie Blanchard (USA-st) põdes aga sügavat depressiooni ning tervisekindlustus maksis talle iga kuu raha, kuni ta töölt eemal viibis. Arst käskis naisel reisile sõita, uute inimestega tutvuda ning elust rõõmu tunda, et depressioon seljatada. Naine sõitiski emaga reisile, postitas endast FB-sse ühe foto (kus ta on mere ääres) ning selle alusel otsustas kindlustusfirma tema rahastamise lõpetada ning nõudis eelnevalt makstud raha tagasi, sest ta olevat pettur. 

Lugu, kuidas 16-aastane Thessa (Saksamaalt) kutsus Facebooki kaudu sõpru enda sünnipäevale, leidis kõlapinda ka Eesti meedias. Thessa postitas FB-sse, et ootab õhtul sõpru sünnipäevale. Sõbrad sheerisid uudist, nende sõbrad sheerisid ka, jne, jne. Lõpuks oli tänav lällavatest sünnipäevalistest ummistunud, kutsuti politsei ning tõmmati ette tõkked. Thessa põgenes vanaema juurde ning kükitas terve õhtu seal. 

Sellest ei hakka rääkimagi, kuidas USA kongresmen Anthony Weiner (hääldus: viiner) postitas kogemata enda "viinerist" Twitterisse foto või varas postitas varastatud arvutiga ohvri Facebooki kontole endast mälestuseks foto. 

Aga nüüd siis minu blogipealkirjast ehk lõpetuseks millestki positiivsest ka. Neiu nimega Kelly Hildebrandt toksis suurest igavusest enda nime Facebooki ja leidis sealt veel ühe Kelly Hildebrandti, kes elas samuti USA-s. Ta kirjutas sellele kutile (jah, mehe nimi oli Kelly), mees lendas tema juurde, noored armusid ning abiellusid! Paraku on ka sellel lool mõru maik küljes, sest pärast kolm aastat kestnud abielu noored lahutasid. Tundub, et suhtes peab olema rohkem ühist kui ainult nimi! 

No comments:

Post a Comment