Tuesday, September 22, 2015

Pareidolia - kui näed kõikjal nägusid


Tõenäoliselt on väga vähesed sellest terminist kuulnud, küll aga seda ise kogenud. Kas oled kunagi märganud võileival nägu? Või leidnud laest kaks täpikest, mis meenutavad silmi ning seejärel leiadki juba nina, suu ning paned suvalisest plekist lael kokku näo? Mina olen. 

Alguses räägiti, et pareidolia "vaevab" eelkõige neurootilisi inimesi, nüüd aga räägitakse, et see on inimese puhul täiesti normaalne - näha esemetes nägusid. Me suhtleme inimestega päevast päeva, vesteldes uurime nende reaktsioone ja miimikat, et selle kaudu aru saada  - on ta rõõmus? Vihane? Kurb? Minuga nõus? Me skaneerime enda silmadega pidevalt inimesi, et veenduda enda ohutuses (kui vastu tuleb kahtlane kogu, peas vihane nägu ja käes nuga, siis sa ju hoiaksid temast eemale?). Seega on meie aju programmeeritud märkama ja tuvastama nägusid ning ei tundugi veider, et kui näed kahte ringikest, nende all olevat täpikest ja seejärel kriipsu, siis tekib ajus seos näoga. Üks fakt veel - juhul, kui sa enne sellele tähelepanu ei pööranud, siis nüüd hakkad kindlasti igal pool nägusid nägema :)

 

2 comments:

  1. Ma olen 15 aastat vana. Ma sündisin HIV-iga, kelle ema suri HIV-nakkuse tõttu. Ja mul on kahju, miks ma kunagi dr. Ituaga poleks suutnud minu ema minu eest ravida, sest üksikemana oli minu ema jaoks väga raske kohtuda dr itua tervendavate sõnadega HIV / AIDSi herpese, Parkinsoni, Copdi, epilepsia, vöötohatise, külma valu, viljatuse, kroonilise väsimuse sündroomi, fibromüalgia, diabeedi Hepatiit kohta võrdselt Vähk, mis olin nii põnevil, kuid hirmutasin samal ajal, sest Ma ei kohanud sellist artiklit online, siis võtsin ühendust dr. Ituaga e-posti aadressil drituaherbalcenter@gmail.com. Samuti vestlesin temaga selle kohta, mis on +2348149277967 ta ütleb mulle, kuidas see toimib. Kiiresti Colorado postkontor Ma saan oma ravimtaimi 4/5 tööpäeva jooksul, kui ta andis mulle gildijooned, mida ma järgida, ja siin elan taas tervena, et kujutada ette, kuidas kasutada jumala oma teoseid kõikides artiklites Internetis, et levitada jumal töö või Dr Itua Herbal Medicine, ta on suur mees.

    ReplyDelete
  2. Kui teil on kogu teie kehas Herpes, näiteks palavik, hsv või katusepõlv, siis sa tead, mis see on, et jääda valu ja ebamugavustunde juurde, mida herpes pakub. Ma ei pea teile ütlema, kui fantastiline oleks leida midagi, mis toimib nii hästi, et te ei pea enam kartma stressi või puhangu pärast, Dr Itua taimne ravim ravib minu herpese kahe nädala jooksul pärast seda, kui see on tõeline ja loomulik taimset ravimit ei ole kõrvaltoime, põhjus, miks ma kirjutan, on see, et ma lubasin dr Ituale, et jagan tema taimset tööd maailmale, et näha, et Herpes ei ole enam suur asi. ... HIV, Hsv 1/2, B-hepatiit, diabeet, mehed / naine viljatus, loterii õigekirja, Copd, vöötohatis, fibroid, fibromüalgia, maks / neeruflamootia, epilepsia, astma. Siin tema kontakt ... drituaherbalcenter@gmail.com/Whatsapp Telefon + 2348149277976. Ma maksin tema taimsete ravimite eest ja saatsin selle kullerteenuse kaudu, mille ma selle kiirelt ja kasutan.

    ReplyDelete