Tuesday, September 29, 2015

Sügisele vastu: DIY huulepalsamKunagi ei pidanud ma üldse oluliseks, mida söön või endale peale määrin. Viimasel ajal olen aga hakanud sellele tähelepanu pöörama. Esiteks loobusin nendest brändidest, mis teevad loomkatseid. Paraku ongi nii, et kõigi nende reklaamide taga, mida telekas näeme (Fairy, Ariel, Ajax, Pampers, Blend-a-med, Oral-B, Garnier, Maybelline, Old Spice, Max Factor, Veet, Dove, L´Oreal, Palmolive, jne), peidavad end suurfirmad, mis teevad loomkatseid.

Teiseks loobusin toodetest, mis sisaldavad igasugust saasta. Algas see toiduainetest - ei mingit kunstlikku vahukoort, juustulaadset toodet, taimeõlibaasil jäätist ja nüüd üritan sama rida ajada kosmeetikatoodetega. Keedetakse kokku igasugust saasta, lisatakse juurde meeldiv lõhn ja atraktiivne pakend ning tarbija on rahul. Nüüd leian küll, et pigem olen nõus veidi rohkem maksma, aga saan vastu kvaliteetse toote. Võib aga veel odavamalt hakkama saada - teha ise! 

Eks mul on veel pikk tee minna, aga kõik algas tegelikult huulepalsamist. Talvel on huuled alati kuivad ja katki, aga poe huulepalsamid tekitavad sõltuvust. Vaatasin ühel õhtul Ringvaadet ja seal rääkis naisterahvas, et huulepalsamit võib täiesti ise teha - tuleb sulatada ja kokku segada mesilasvaha, sheavõi, kakaovõi ja õli (mandli- või avokaadoõli) ning looduslik huulepalsam ongi valmis! Soovi korral võib lisada ka veidi toiduvärvi. Proovisin järgi ja tõepoolest - ei anna poe omadega võrreldagi! Hinna poolest tuleb aga isegi odavam kui poetoode.

No comments:

Post a Comment