Monday, September 28, 2015

Sügisele vastu: vannipommid ja käsitööseebid


Otsustasin, et hakkan nüüdsest ise naturaalsetest õlidest ja rasvadest huulepalsamit ja huulemääret tegema, meisterdan vannipomme ning hakkan keetma huvitavaid käsitööseepe. Niisiis tellisin ja ostsin kokku erinevaid rasvu (kookosrasv, kakaovõi, sheavõi, mesilasvaha), õlisid (magusa mandli õli, aprikoosituuma õli, rafineerimata avokaadoõli, riitsinusõli), värve (toiduvärvid, seebivärvid), aroomiõlisid (maasikas, mango, mustikas, sidrun, lavendel) ja muidugi potsikuid ning vorme, millesse see kõik valada.

Kui ma esimest korda vannipomme tegin, siis olin üsna kindel, et asi võib metsa minna. Olin kuulnud igasuguseid hirmsaid jutte, kui raske neid teha on ja kui suur on ebaõnnestumise protsent. Minu meelest kukkusid need mul päris hästi välja, esimestelt "katsejänestelt" saabus ka väga positiivne tagasiside.  Eriti hea idee andis üks kolleeg, kes ütles, et tema teeb vannipommidega jalavanni! Proovisin järgi - pärast olid jalad ülipehmed ja -mõnusad! 


Seepi olen ka varem teinud, aga seekord otsustasin, et ei hakka seebikiviga mässama. Leidsin valmis seebimassi (öko), mis tuli lihtsalt üles sulatada, sinna sobivaid eeterlikke õlisid, värve, lisandeid ning aroomiõlisid lisada ning seep oli pärast tahenemist kasutamiseks valmis. Kui seepi päris algusest keeta, siis tuleb oodata paar kuud, kuni seepi lõpuks kasutada saab! Aga kes soovib selle teekonna ette võtta, siis praegu on õige aeg alustamiseks - jõuluks on seep valmis :) No comments:

Post a Comment