Saturday, April 2, 2016

Poola: tõeline ostuparadiis!


Teel Berliinist koju ööbisin ühe öö Poolas ning põikasin korraks läbi Poola kaubanduskeskusest. Kuna aega oli vähe (tund), siis tuli aega väga õigesti planeerida. Esimese asjana "sattusin" kingapoodi ning 40 minutit kulutasin ära seal. Ma lihtsalt ei suutnud uskuda, kui odavalt saab sealt osta kingi! Enne Poolat olin just saanud Lübeckist mustad baleriinad 10 euroga, aga seda ale raames. Käimas olid erinevad allahindlused, nii et tänavad olid täis allahinnatud kaupa ning kingi (ja saapaid!) müüdi 10 euroga! Kuna see oli alles minu reisi teine päev, siis hoidsin end tagasi ja ostsin ühe paari madalaid kingi. 


Poolas aga müüdi täishinnaga kingi 10-15 euroga! Kuna mul on suurem jalg (suveking 40-40,5, talvesaabas 41), siis Eestis maadlen pidevalt probleemiga leida endale sobivad jalanõud. Suuri numbreid tellitakse poodidesse suhteliselt vähe ja kui ma poes ringi vaatan ja mulle midagi meeldib, siis on sageli minu number juba läbi müüdud. Ja ega meil hinnad ka odavad ole - baleriinade hinnad algavad ikkagi 20-st eurost. Nii et võite mind seal poes ette kujutada - kuidas ma riiulite vahel rõõmust hüppasin ja karpidest torni enda kätte ladusin. Proovisin jalga paar paari järel ja kõik olid nii ilusad ja mugavad ja ... odavad. Lõpuks suutsin välja valida 3 paari jalanõusid (ühed neist olid lausa täisnahast ja soft line) ning maksin iga paari eest 12 eurot. 

Ei hakka sellest rääkimagi, kuidas ma ülejäänud 20 minutit toidupoes kulutasin - üks asi oli odavam kui teine ja kuna kõik ootasid suveniire ja magusat, aga pood oli Rimi Hüpermarketi mõõtu, siis jah... Oeh, tahaks tagasi! No comments:

Post a Comment