Tuesday, May 10, 2016

Kook kookospiima baasil


Tegu on täiesti eksperimentaalse koogiga. Tekkis kohutavalt suur magusaisu, aga kodus ei olnud midagi magusat. Leidsin külmkapist purgi kookospiima ja mõtlesin, et võiks proovida sellest ühe laktoosivaba koogi teha. Keda laktoositalumatus ei veaeva - te ei kujuta ette, kui raske on elada :) Ühest küljest olen isegi sellele talumatusele tänulik - nii palju si**a jääb söömata, aga teisest küljest ei saa üldse tavapäraseid toiduaineid söögitegemisel kasutada, koguaeg peab improviseerima. 

Põhja tahtsin teha küpsisepurust, aga mul ei olnud kodus laktoosivabu küpsiseid (laktoosivaba küpsis tähendab, et või asemel on kasutatud taimerasvu, mis on muidugi märksa ebatervislikum). Küpsisepõhja asemel segasin kokku kama, kinoapuru (nagu riivsai, aga gluteenivaba), toorkakao ja vanillisuhkru. Niisutamiseks võib kasutada vett, mahla, võid, kookosõli, siirupit või mida iganes. Kes tahab magusamat põhja, siis võib loomulikult lisada suhkrut või agaavisiirupit. Surusin segu vormi ning panin külmikusse. 

Toasooja kookospiima ja kakaopulbri vahustasin saumikseriga ning lisasin magusaineid (agaavisiirupit ja veidi vedelat mett). Kuna mina ei ole taimetoitlane, siis lisasin segule jahtunud (maitsestatud) želatiini. See on siis magusa tarretise tegemiseks mõeldud želee. Veganid saavad vist selle asemel agar-agari kasutada. Valasin segu puru peale ning hoidsin kooki üleöö külmikus (muidugi käisin pidevalt lusikaga koogi kallal, n.ö. testimas). Järgmisel päeval oli kook kenasti tahenenud ja maitses hästi! 

No comments:

Post a Comment