Thursday, October 27, 2016

Halloween! Valik ideid, mida sel päeval teha!


NB! Fotod kuuluvad blogi autorile ning nende kopeerimine 
või levitamine ilma autori nõusolekuta ei ole lubatud! 


Volbriööst on mul täiesti suva, aga Halloween paneb südame kiiremini tuksuma küll! Siinkohal väike ülevaade, mida võiks sel õhtul teha. Meenutuseks - Halloweeni tähistatakse 31.oktoobril. 

Dekoratsioonid

Alustuseks tellisin ägeda ämblikuvõrgu - mida rohkem seda tõmmata ja venitada, seda tõetruumaks see muutub. Kui muidu peaks paberist välja lõikama mingeid nahkhiiri, kõrvitsaid või koletisi, mida siis kuskile riputada, siis ämblikuvõrguga saab luua õige atmosfääri hetkega. Ämblikuvõrguga saab katta laua, akna või täita sellega kogu ruum. Kindlasti võiks jätta igasuguseid rippuvaid tükikesi lambi või uksepiida kohale rippuma, et need möödujate päid riivaks. Ämblikuvõrk on korduvkasutatav, nii et järgmisel aastal läheb käiku sama võrk! 


Paar aastat tagasi tegid mu vennad ikka eriti lahedad dekoratsioonid: otsisid välja minu vanad nukud ning tõmbasid neile pähe igasugused maskid. Kätte suruti neile mootorsaed, mõõgad ja noad. Siis tõid nad välja poksikoti, tõmbasid sellele selga jope, panid kapuutsi sisse maski ning lisasid veel kunstsõrmed - oligi järjekordne dekoratsioon valmis! Ka vetsus ootas kõiki üllatus: vetsupotist ulatus välja kellegi käsi :)  


Kindlasti tasuks selleks õhtuks varuda helendavaid pulki. Kui tuli kustutada, siis loovad need kohe erilise atmosfääri. Samuti võib mõned pulgad katki teha ning nende sees oleva sisu purgi sisse valada - tekib n.ö. helendav latern. Fotol on mul juba kustuv latern, alguses on ta palju eredam.


Soolane söök 

Mida rõvedama välimuse, aga parema maitsega, seda parem! Tundub, et verivorstid oleksid äärmiselt sobivad, aga oktoobris ei ole nende järgi küll veel isu. Soolaseks toiduks olen teinud näiteks täidetud paprikat (mis peaks meenutama kõrvitsaid). Lõikan kupli maha, uuristan silmaaugud ja suu ning täidan riisi-hakkliha-sibula-bolognese kastmega. Küpsetan ahjus. Tavaliselt teen oranži värvi, aga hetkel leidsin ainult paariaastataguse foto kollaste paprikatega. Kui majapidamises on tõeline kõrvits olemas, siis annab seda kaunistada või suisa uuristada, nagu Ameerikas kombeks on ning sisust teha kas kõrvitsapüreesuppi või miks mitte kõrvitsakooki.  


Miks mitte teha makarone hakklihapallidega tomatikastmes? 


Viineritest saab teha kaheksajalgu (tuleks osta pikemad viinerid ning teha pikkupidi sälgud sisse, et tekiksid kombitsad. Viinerid seejärel ära keeta). Sama kiiresti valmivad ka muumiapirukaid (viineri ümber tuleb mässida taigent). Taignast annab veel teha sõrmekujulisi küpsised - voolida taignast viinerikesed ning torgata neile otsa mandel, et tekiks n.ö. küüs. Kes mässata ei viitsi, siis võib vormide abil teha erineva kujuga küpsiseid.


Magustoit

Magustoidu must have on meie peres kindlasti Halloweenitort. Alguses tegin igasuguseid nägusid, aga viimased aastad on lemmikuks saanud "Kirstutort". Ostan poest valmis tordipõhja, lõikan selle kirstu-kujuliseks, immutan kihid mahlaga, panen vahele vahukoort, kohupiima, moosi, banaani, marju; kaunistan kakao ja riivitud šokolaadiga ning lisan lisandeid (ussikommid, hauakivi, lilled, jne). 


Eelmisel aastal otsustasin vahelduseks midagi uut teha. Tordikihtide vahel on vahukoor, ohtralt banaani, natuke moosi ja kondenspiima. Küljed ning peamise kihi kaunistasin riivitud šokolaadi ja kakaopuru ning erinevate kujukestega (hambad, luukered, kondid, ajud, maalisin vahukommid). 


Martsipanist annab voolida absoluutselt kõike - mina teen tavaliselt sõrmi ja varbaid. Voolin, värvin ära (toiduvärvidega) ning lasen paar päeva kuivada. Tulemus on selline:  


Martsipanist ajusid teen ka. Surun martsipani vormi, lasen kuivada ning värvin seejärel ära: 


Lihtsamast lihtsam magustoit on "Aju tarretises". Tarvis on kõigest värvilist želeed (kollast ja punast) ning sobivaid vorme. Valan kollase (virsikumaitselise) tarretise klaasi, punase (kirsimaitselise) aga aju-kujulistesse vormidesse. Lasen ööpäev külmkapis taheneda. Järgmisel päeval võtan "aju" vormist välja ning asetan (tardunud) kollase želee peale. Maitseb hästi!  


Väga kiiresti annab muuta mandariinid kõrvitsateks: neile tuleb lihtsalt näod pähe joonistada. 


Jook

Tervitusnapsiks võib pakkuda näiteks toatimahla või muud punast värvi alkohoolset jooki. Efekti lisamiseks võiks osta musta värvi kõrred või Halloweeni-teemalised kokteilitikud.


Kes tarbib siirupit, siis rohelisest siirupist saab tekitada "limajoogi" või punasest siirupist "verejoogi". Mina pakun tavaliselt joogiks hibiskuseteed. Viskan kuuma vette kuivatatud hibiskuseõied, lisan maitseks juurde sidruniviilud ning hakkan siis jooki tuunima. Lisan "õunapead" - koorin õuna ära, lõikan pooleks, uuristan õuna sisse silmad, nina, suu, lasen veidi aega õhu käes seista ja koledaks muutuda ning viskan siis joogi sisse. Ühest õunast saab kaks nägu. 


Samuti lisan joogi sisse igasuguseid jääkuubikuid (hambad, luukered, kondid). Võib teha "käe" jääkuubiku. Kummikinda sisse tuleb valada vesi (veel parem - värviline siirup), siduda kinnas kinni, visata sügavkülma ning järgmisel päeval saab mõnusa lisandi joogile - joogianuma sees hulpiva käe. 


Meelelahutus

Meelelahutuseks korraldan Halloweeni-teemalise viktoriini. Erivead küsimused stiilis, et kust see püha üldse alguse sai, mis on selle mõte, jne. Iga mängija saab endale ägeda pastaka (süstla moodi), millega küsimustele vastata. 

ja siis veel mängu "Arva, mis on kotis?" Erinevate kottide peale on kleebitud hambad, silmamunad, ajud, soolikad, ämblikud, prussakad, jne. Mängijad panevad käe koti sisse ning üritavad ära arvata, mis on koti sees.  

Halloween Memory 


HAPPY  HALLOWEEN! 

Kas teie tähistate Halloweeni või on see lihtsalt tavaline päev? Kui tähistate, siis mida teete? Jagage muljeid! 

No comments:

Post a Comment