Thursday, January 11, 2018

MaMaMa ehk Mang, Maaleht, MallukasMa ei ole absoluutselt mingi kergeusklik ullike, kes kõike usuks. Vastupidi - eeldan inimesest alati halba ja vaatan, kas mul ajaga muutub arvamus temast või jääb see samaks. Esiteks tuleneb see kindlasti minu tähtkujust (jep, olen vähk) ja teiseks on see vist mingi kaitsemehhanism, et end haigetsaamise eest kaitsta. Igatahes - ma olen alati valmis selleks, et inimene võib osutuda valetajaks, petjaks, tagarääkijaks, salalikuks reeturiks või kelleks iganes. Mul on ümber paks müür, mida ei saa lõhkuda, sellest saab kas üle ronida või selle alla aegamisi tunnel uuristada või see kasvõi tellisekaupa laiali vedada, kuni ma lõpuks leebun ja inimest usaldama hakkan. Jah, olen küllaltki raske juhtum (kuigi ise ei kurda). 

Mis puudutab aga Mallukat, siis tema juttu ma tõesti usun. Ma ei tunne teda isiklikult, me pole kohtunud, järgnev on minu subjektiivne arvamus. Jah, ta ei oska rahaga ümber käia. Jah, ta on paras pohhuist. Jah, ta suhtub enda asjadesse "veidi" hooletult. Aga mina puutun temaga kokku hoopis teisel tasandil - blogi kaudu. Ja blogijana on ta ju hea. Ja kui mul on tema postitusi tore lugeda, siis iseenesest peaks mul ju kama olema, et tal on mõnikord kodu nii sassis, et ta peab riidehunnikute alt läbi ujuma või et Mari on järjekordse arvuti vanni uputanud või et õhtul lähevad nad Kardoga restorani sööma, kuigi ta ise pani samal ajal oma neeru võla katteks müüki. Kas see, kui blogija on mulle selle info avaldanud, lubab mul seda tema vastu kasutada, talle hinnanguid anda või teda "õigesti elama õpetada?" Öelge teie. 

Kogu see Maaleht vs Mallukas ei ole minu arvates küll mingi reklaamitrikk. Inimene küsis kolmapäeval, et kas keegi saaks talle Mangi horoskoopi jagada. Sai teada, et leht ilmub järgmisel päeval. Ostis ära. Lugejad soovisid ka tulevikku teada. Said. Jah, küllap ta aimas/lootis, et sellega tuleb rohkem lugejaid ja klikke, aga et ta meelega autorikaitseõigusi oleks rikkunud või Maalehte nüüd täiega petta üritas - no vaevalt. Lihtsalt ta tegutses oma loomusele omaselt - blogis hetkeemotsiooni ajel ja ups- see läks maksma 6424 eurot.

Tema videost, kus ta nutab. Paljud väitsid, et ta teeskleb ja kerjab selle abil lugejatelt raha välja. Kammoon, meil ei ole Eestis ei filminduses ega teatris absoluutselt selliseid näitlejaid (kahjuks), kes niimoodi nutta oskaks! Kui tema nutt on teeseldud, siis on tema koht küll kinoekraanil või teatrilaval! Otse ta igatahes raha ei küsinud, nii et kes soovis, see panustas, kes mitte, siis mitte. Kes ei annetanud, need sõimasid muidugi kergeusklikke "lolle", kes annetasid ja kogu seda "showd" läbi ei näinud. Mina muuseas ei annetanud. 

Ühesõnaga. Olen viimastel päevadel seda materdamist jälginud ja mõtlesin, et vähemalt enda blogis võin ju oma mõtted kirja panna. Jah, see oli temast rumal ja mõtlematu, aga inimene on süü omaks võtnud. Lubas trahvi ära maksta. Üritaks nüüd kuidagi edasi minna, tahaks uusi blogipostitusi lugeda, kus ei ole enam Maalehest ega Mangist juttu...

P.S. Ja kui see kõik oli üks reklaamitrikk, no siis pean küll enda müürile ühe korruse veel peale ehitama. 

1 comment:

  1. Kui teil on kogu teie kehas Herpes, näiteks palavik, hsv või katusepõlv, siis sa tead, mis see on, et jääda valu ja ebamugavustunde juurde, mida herpes pakub. Ma ei pea teile ütlema, kui fantastiline oleks leida midagi, mis toimib nii hästi, et te ei pea enam kartma stressi või puhangu pärast, Dr Itua taimne ravim ravib minu herpese kahe nädala jooksul pärast seda, kui see on tõeline ja loomulik taimset ravimit ei ole kõrvaltoime, põhjus, miks ma kirjutan, on see, et ma lubasin dr Ituale, et jagan tema taimset tööd maailmale, et näha, et Herpes ei ole enam suur asi. ... HIV, Hsv 1/2, B-hepatiit, diabeet, mehed / naine viljatus, loterii õigekirja, Copd, vöötohatis, fibroid, fibromüalgia, maks / neeruflamootia, epilepsia, astma. Siin tema kontakt ... drituaherbalcenter@gmail.com/Whatsapp Telefon + 2348149277976. Ma maksin tema taimsete ravimite eest ja saatsin selle kullerteenuse kaudu, mille ma selle kiirelt ja kasutan.

    ReplyDelete