Friday, January 12, 2018

Raamatud lihtsalt mädanevad raamatukogu ees


Käisin mõned päevad tagasi ühes Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogus. Märkasin, et keegi hea inimene oli toonud neile kaks kotitäit raamatuid ukse taha. Kuna taevast sadas midagi vihma ja lörtsi vahepealset, siis nihutasin rasked presentkotid räästa alla ja kiirustasin sisse.  

Raamatukogus teavitasin kohe raamatukogutöötajat, et keegi on neile raamatuid annetanud. 
"Jah, me teame, need vedelevad seal juba mitu päeva!" teatas töötaja tusaselt. 
- "Aga miks te neid siis arvele ei võta?" uurisin mina. "Või müüki ei pane?" 
"Ei-ei, juhataja keelas meil neid puutuda. Kõike tuleb teha etteantud korra järgi ja meie ei saa neid arvele võtta, ainult peamaja saab." 
- "Kas te ei saa siis neid kaste vähemalt sisse tuua, et raamatud märjaks ei saaks? Las inimesed võtavad siis tasuta." 
"Ei saa. Ei tohi. Kõik käib läbi Keskraamatukogu." 
"Aga kas neid saa siis praegu kuskile ruumi hoiule panna ja need hiljem peamajja saata?"  
Töötaja lõi lihtsalt käega ja raputas pead. 

Ma ei saa aru. Kaks kastitäit raamatuid vedelevad ja vettivad läbi. Arvele võtta ei tohi. Müüki panna ei tohi. Sisse tuua ja lugejatele tasuta jagada ei tohi. Ainult prügikasti tohib raamatud visata. Vot nii on meil lood. Hästi elame. 

2 comments:

  1. Ma olen 15 aastat vana. Ma sündisin HIV-iga, kelle ema suri HIV-nakkuse tõttu. Ja mul on kahju, miks ma kunagi dr. Ituaga poleks suutnud minu ema minu eest ravida, sest üksikemana oli minu ema jaoks väga raske kohtuda dr itua tervendavate sõnadega HIV / AIDSi herpese, Parkinsoni, Copdi, epilepsia, vöötohatise, külma valu, viljatuse, kroonilise väsimuse sündroomi, fibromüalgia, diabeedi Hepatiit kohta võrdselt Vähk, mis olin nii põnevil, kuid hirmutasin samal ajal, sest Ma ei kohanud sellist artiklit online, siis võtsin ühendust dr. Ituaga e-posti aadressil drituaherbalcenter@gmail.com. Samuti vestlesin temaga selle kohta, mis on +2348149277967 ta ütleb mulle, kuidas see toimib. Kiiresti Colorado postkontor Ma saan oma ravimtaimi 4/5 tööpäeva jooksul, kui ta andis mulle gildijooned, mida ma järgida, ja siin elan taas tervena, et kujutada ette, kuidas kasutada jumala oma teoseid kõikides artiklites Internetis, et levitada jumal töö või Dr Itua Herbal Medicine, ta on suur mees.

    ReplyDelete
  2. Kui teil on kogu teie kehas Herpes, näiteks palavik, hsv või katusepõlv, siis sa tead, mis see on, et jääda valu ja ebamugavustunde juurde, mida herpes pakub. Ma ei pea teile ütlema, kui fantastiline oleks leida midagi, mis toimib nii hästi, et te ei pea enam kartma stressi või puhangu pärast, Dr Itua taimne ravim ravib minu herpese kahe nädala jooksul pärast seda, kui see on tõeline ja loomulik taimset ravimit ei ole kõrvaltoime, põhjus, miks ma kirjutan, on see, et ma lubasin dr Ituale, et jagan tema taimset tööd maailmale, et näha, et Herpes ei ole enam suur asi. ... HIV, Hsv 1/2, B-hepatiit, diabeet, mehed / naine viljatus, loterii õigekirja, Copd, vöötohatis, fibroid, fibromüalgia, maks / neeruflamootia, epilepsia, astma. Siin tema kontakt ... drituaherbalcenter@gmail.com/Whatsapp Telefon + 2348149277976. Ma maksin tema taimsete ravimite eest ja saatsin selle kullerteenuse kaudu, mille ma selle kiirelt ja kasutan.

    ReplyDelete