Saturday, January 6, 2018

Sekeldused vana mannagaEesmärgiks ei ole kaupluse maine kahjustamine, nii et otseselt ei hakka poe nime ega asukohta välja tooma. Saan aru, et kaubanduses on asi hapu, tööjõudu ei jagu, aga... 

Läksin 4.jaanuaril 2018 mannat ostma. Haarasin riiulilt esimese paki ja igaks juhuks uurisin säilivustähtaega. See oli 11.august 2017. Vaatasin igaks juhuks aastaarvu uuesti, jah, 2017. Võtsin järgmise paki - 08.oktoober 2017. Ka vana. Ega kolmaski pakk kõige värskem  polnud, tähtaeg 15.detsember 2017. Mõtlesin, et teen siis heateo ja viin need vanad pakid teenindaja kätte, muidu pärast on kauplusel pahandus majas. Parasjagu tuli tööruumidest välja "veidi tähtsam nina", ulatasin talle mannapakid ning andsin viisakalt teada, et need on läinud üle tähtaja. 

"Aga me ei müü neid!" teatas ta. 
- "Ee.. Mis mõttes ei müü, ma võtsin need praegu teie mannariiulilt..." 
"Ei, me ei müü neid!" 

Okei. Maksin siis enda kaupade eest ära ja läksin koju mannaputru sööma (sain paki tähtajaga märts 2018). Järgmisel päeval lähen uuesti poodi ja märkan, et neil on allahindluste korvis üle tähtaja läinud kaup ja seal on tuttavad mannapakid sees. Nii et müüvad ikka küll! Paraku oli hinnaga veidi vassitud. Täishinnaga manna on müügil 65 sendiga. Nemad olid vanadele pakkidele lisanud sildi 85 senti ja sellest saab siis 50 protsenti alla. No ei meeldi mulle selline hindadega vassimine! 


No comments:

Post a Comment